Wyjazd edukacyjny na Międzynarodowe Targi Narzędziowe i Prac Wykończeniowych do Warszawy w dniu 01.10.2021 rok

    W dniu 01.10.2021 roku odbył się wyjazd edukacyjny na Międzynarodowe Targi Narzędziowe i Prac Wykończeniowych do Warszawy, zrealizowany w ramach projektu „Wiemy więcej – budujemy więcej” współfinansowanego przez UE ze środków EFS w ramach RPOWP na lata 2014 – 2020. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie/uczennice klas czwartych oraz opiekunowie: pani Małgorzata Radziszewska i pan Paweł Klim.
Międzynarodowe Targi Narzędziowe i Prac Wykończeniowych wyróżnia nowoczesna hybrydowa formuła łącząca klasyczne targi z pokazami i demonstracjami prac budowlanych, wykończeniowych, stolarskich i montażowych. Młodzież miała dogodną okazję zapoznać się z bogatą i zróżnicowaną ofertą wiodących marek narzędzi i elektronarzędzi do obróbki drewna, metalu oraz prac wykończeniowych wraz z ofertą nowoczesnej odzieży roboczej i akcesoriów. Wydarzeniu towarzyszyły eventy z poszczególnych dziedzin prac między innymi wykończeniowych i stolarskich.

    Zakres branżowy targów obejmował:
- technologię obróbki powierzchni,
- technologie pomiarowe,
- technologie mocowania i łączenia
- technologię cięcia,
- BHP,
- narzędzia stolarskie,
- narzędzia ręczne,
- narzędzia pneumatyczne,
- elektronarzędzia,
- sprzęt pomocniczy,
- wyposażenie warsztatów.
    W trakcie wyjazdu edukacyjnego uczestniczki i uczestnicy mieli okazję zwiedzać z przewodnikiem Stare Miasto w Warszawie z uwzględnieniem niestandardowych rozwiązań architektoniczno – budowlanych, Zamek Królewski oraz zobaczyć Stadion Narodowy.
    Warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy - zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
    Zamek Królewski - dawna siedziba polskich władców, to w nim uchwalono Konstytucję 3 Maja – pierwszą w Europie i drugą na świecie; oprócz apartamentów można tu zobaczyć m.in. obrazy słynnego Rembrandta oraz płótna Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem. Na Placu Zamkowym stoi kolumna króla Zygmunta III Wazy (najstarszy i najwyższy świecki pomnik), który w XVI wieku przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Najstarszym i jednym z najbardziej urokliwych placów Warszawy jest Rynek Starego Miasta. Powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Organizowano tu uroczystości, jarmarki, ale także wykonywano wyroki na skazańcach. Choć istnieje już ponad siedem wieków, jego forma prawie się nie zmieniła. Na samym środku rynku stoi pomnik Syrenki, która stała się godłem i opiekunką miasta. Uczestniczki/uczestnicy zobaczyli też barbakan, dzwon na ulicy Kanonia, przespacerowali się wzdłuż staromiejskich murów i zrobili zdjęcie Wisły z tarasu widokowego na Gnojnej Górze.
    PGE Narodowy w Warszawie to największa arena wielofunkcyjna i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Stadion został wybudowany na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Budowa stadionu zakończyła się w listopadzie 2011 roku. PGE Narodowy powstał w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia. Stadion został zaprojektowany przez Konsorcjum JSK Architekci sp. z o.o., gmp International GmbH oraz Schlaich Bergermann und Partner. Na trybunach areny znajduje się 58 tysięcy miejsc dla kibiców, w tym 111 dla osób niepełnosprawnych, do dyspozycji są również 62 loże VIP. Stadion składa się z ośmiu kondygnacji o zróżnicowanej wysokości. Posiada także dwupoziomowy parking podziemny, który może pomieścić 1765 samochodów. Arenę otacza promenada o długości 1 km. Na PGE Narodowym odbywają się różnego rodzaju imprezy od meczów piłki nożnej, przez wydarzenia motoryzacyjne (m.in. Top Gear Live, Nitro Circus Live), koncerty światowych gwiazd (wystąpili tu już m.in. Paul McCartney, Beyonce, Depeche Mode, The Rolling Stones), imprezy rodzinne (np. Targi Książki, Piknik Naukowy), a także mniejsze wydarzenia społeczne i biznesowe.

Galeria zdjęć