• Wiemy więcej - budujemy więcej

  • Wiemy więcej - budujemy więcej

  • Wiemy więcej - budujemy więcej

  • Wiemy więcej - budujemy więcej

  • Wiemy więcej - budujemy więcej

   Szkolenie zawodowe nauczycieli w firmach DEFRO R. Dziubeła Sp. z o.o. Sp. k. w Rudzie Strawczyńskiej oraz Robert Bosch Sp. z o.o. w Warszawie w dniach 23.05 – 24.05.2022 roku.

    W dniach 23.05 – 24.05.2022 roku odbyło się szkolenie zawodowe nauczycieli w firmach DEFRO R. Dziubeła Sp. z o.o. Sp. k. w Rudzie Strawczyńskiej oraz Robert Bosch Sp. z o.o. w Warszawie, zrealizowane w ramach projektu „Wiemy więcej – budujemy więcej” współfinansowanego przez UE ze środków EFS w ramach RPOWP na lata 2014 – 2020. Uczestnikami wyjazdu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych ZSB-G w Białymstoku, realizujący podczas zajęć edukacyjnych zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii, branżą sanitarną oraz eko-budownictwem.

    Zakres szkolenia w firmie Bosch Sp. z o.o. pt. „Systemy grzewcze firmy Bosch przyjazne dla środowiska – pompy ciepła i kotły kondensacyjne” obejmował zagadnienia:
1. Prezentacja firmy Junkers – Bosch oraz przedstawienie produkowanych urządzeń.
2. Budowa i zasada działania pomp ciepła.
3. Dobór pomp ciepła w zależności od rodzaju budynku.
4. Automatyka sterująca pomp ciepła.
5. Prezentacja instalacji grzewczych wykorzystujących pompy ciepła i kotły kondensacyjne w salach ćwiczeniowych.
    Szkolenie poprowadził pan Robert Drozd, specjalista ds. szkoleń firmy, a zajęcia odbywały się w sali szkoleniowej w formie wykładu konwersatoryjnego podczas prezentacji multimedialnej oraz w sali ćwiczeniowej, gdzie zostały zaprezentowane instalacje grzewcze wykorzystujące pompy ciepła i kotły kondensacyjne.
    Bosch Termotechnika jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń służących do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej, wentylacji i klimatyzacji. Wykorzystuje marki Junkers i Bosch, przez co uzyskuje efekt synergii: Junkers to marka o bogatej tradycji, od ponad 125 lat stale rozwijająca kompetencje w branży grzewczej, Bosch jest marką o szerszym zasięgu i jeszcze większej rozpoznawalności, kojarzoną z różnymi branżami i innowacyjnością produktów. Firma produkuje urządzenia, które działają niezawodnie przez lata, produkty cechuje wysoka jakość, rewolucyjny design i zaawansowana technologia. Bosch Termotechnika to klarowna oferta produktów, szybka instalacja urządzeń i ich niezwykle łatwa obsługa.

    Zakres szkolenia w firmie DEFRO R. Dziubeła Sp. z o.o. Sp. k. pt. „„Pompy ciepła – zasada działania i budowy instalacji”, „Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – centrale wentylacyjne” obejmował zagadnienia:
1. Prezentacja firmy DEFRO oraz wszystkich produktów.
2. Pompy ciepła – informacje ogólne.
3. Pompa ciepła Defro DHP Premium – zasady działania i budowy instalacji.
4. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – rekuperacja.
5. Centrale wentylacyjne DRX – zasady działania i budowy instalacji.
    Uczestnicy szkolenia mieli również możliwość zwiedzania zakładu produkcyjnego, w którym zapoznali się, m.in. z technologią wytwarzania pomp ciepła, kotłów gazowych, rekuperatorów i kominków.
    Szkolenie poprowadził pan Marcin Wierzbicki, kierownik działu technicznego firmy, a zajęcia odbywały się w sali wyposażonej w przykładową pompę ciepła i rekuperator przystosowany do celów szkoleniowych.

    DEFRO to polska firma z rodzinnymi tradycjami i kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z elementami stalowymi. Obecnie oferuje swoje produkty w całej Europie. Nie tylko produkuje urządzenia, ale posiada własne laboratorium i biuro konstrukcyjne. Nowoczesny park maszynowy wraz z ogromnym zapleczem magazynowym to jeden z sukcesów firmy. Urządzenia marki DEFRO osiągają najwyższą jakość i klasę bezpieczeństwa oraz spełniają restrykcyjne normy.
    Priorytetem zakładu jest dalszy rozwój, dbanie o ekologię i stałe poszukiwanie najnowszych rozwiązań w połączeniu z wyzwaniem dla ochrony środowiska. Defro wdrożyło oraz stosuje system zarządzania jakością ISO, a produkty spełniają wymagania energetyczno – emisyjne: BimSchV2, KLASY 5 oraz są zgodne z surowymi Dyrektywami Unii Europejskiej „Ekoprojektu”.
    Firma DEFRO od wielu lat cieszy się ogromnym zaufaniem klientów w branży techniki grzewczej i wentylacyjnej. Potwierdzeniem starań o miano lidera w tej dziedzinie są liczne polskie i europejskie certyfikaty produkowanych urządzeń oraz wiele nagród i wyróżnień za wprowadzane innowacje na rynek instalacyjny. Zachodzące zmiany produkcyjne pozwoliły jednocześnie wyznaczać nowe kierunki i trendy w branży, co zostało zauważone i uhonorowane wieloma wyróżnieniami, nadanymi przez znaczące organizacje. Spośród wielu warto wymienić: Godło Teraz Polska, Lider Polskiego Biznesu nadany przez Business Centre Club, Gazele Biznesu.
    Podczas wyjazdu nauczyciele mieli także okazję m.in. do zwiedzenia zamku królewskiego w Chęcinach z przełomu XIII i XIV wieku oraz miasta Kielce z uwzględnieniem niestandardowych rozwiązań architektoniczno – budowlanych takich jak Amfiteatr Kadzielnia, Centrum Geoedukacji czy dworzec autobusowy. Największe zainteresowanie uczestników wzbudził Amfiteatr Kadzielnia - unikatowy na skalę Europy obiekt, powstały z wykorzystaniem naturalnego otoczenia na terenie dawnego wyrobiska wapieni w Kielcach, którego centralna część w postaci malowniczego ostańca skalnego objęta jest obecnie ochroną jako Rezerwat Kadzielnia. To największa scena w Polsce, o powierzchni 1250 m2, mogąca pomieścić 5,5 tysiąca osób. Zmodernizowany i oddany do użytku w 2010 roku Amfiteatr to nowoczesny obiekt dostosowany do potrzeb współczesnych widowisk artystycznych i festiwali.

Galeria zdjęć

Przydatne linki

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

Ministerstwo Edukacji Narodowej